7 речей, які не можна робити при дитині

7 речей, які не можна робити при дитині

Ідеальних людей не існує. В одних є шкідливі звички, в інших не завжди вдається стримати свою обіцянку, треті відрізняються зайвою емоційністю. Що говорити, як поводитися в компанії дорослих людей — особистий вибір кожної людини. Однак після поповнення в сім’ї у батьків виникає обов’язок виховувати не тільки дитини, але і самих себе.

Мама для малюка — найрідніший, коханий чоловік і одночасно головний зразок для наслідування. Перебуваючи поруч з нею цілодобово, карапуз мимоволі копіює її поведінку, слова і спосіб життя. Особливо малюки швидко переймають все погане, що підглядають у дорослих. Не хочете допускати помилок у вихованні? Тоді вам знадобляться 7 порад психологів про те, чого не можна робити і говорити при дитині.

Заборона №1. Не ігноруйте правила безпеки

Всі батьки вселяють своїм дітям правила безпеки — не переходити дорогу на червоний сигнал світлофора, правильно використовувати електроприлади, вимикати світло, виходячи з кімнати. Усім настановам ви повинні слідувати і самі, адже малюк бере приклад з батьків. Подивіться у що грають онлайн ваші малюки, за посиланням цікава стаття на тему ігор. Якщо ви забудете вимкнути праску або закрити вхідні двері, в голові дитини відкладеться, що так можна робити. Коли він підросте, він продовжить несерйозно ставитися до власної безпеки.

Заборона №2. Не брешіть

Кожна мама хоче, щоб дитина нічого від неї не приховував, тому часто повторює: «Обманювати недобре, ти повинен говорити мені тільки правду!». Щоб малюк був чесний з вами, він повинен відчувати щирість з вашого боку. Не брешіть нікому в присутності дитини, а головне — не обманюйте його самого. Маленькі діти з легкістю розпізнають брехню, тонко відчувають фальшиві нотки в голосі.

Ви зможете довіритися людині, яка постійно бреше і викручується? Навряд чи. Те ж саме і з дитиною. Тільки малюк, на відміну від дорослої людини, ще сильно піддається чужому впливу. Спостерігаючи, як його мама бреше, карапуз вважатиме це звичайною поведінкою, а незабаром буде поганим прикладом.

Заборона №3. Не сидіть довго в соцмережах

Сучасні гаджети роблять наше життя комфортним, але часом поглинають надто багато вільного часу. Навіть дорослій людині легко втратити контроль, тим більше це стосується дітей. Якщо малюки будуть постійно спостерігати, як їхні батьки спілкуються в соціальних мережах, дивляться різні відео, грають в онлайн-ігри, вони теж почнуть активно цікавитися віртуальною реальністю. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина не став залежним від електронних пристроїв, рідше вмикайте телевізор і комп’ютер. Більше гуляйте зі своїм чадом на свіжому повітрі, читайте йому книги, водите його в різні гуртки та спортивні секції.

Читаємо також: Вплив сучасних гаджетів на дітей (плюси і мінуси)

Заборона №4. Не паліть

Нотації про шкоду сигарет і алкоголю виявляються марними, якщо батьки курять у присутності дітей. Деякі, звичайно, приховують свої шкідливі звички. Однак, навіть якщо ви курите потайки, не варто сподіватися, що дитина повірить у щирість ваших розповідей про важливість здорового способу життя. Малюки не всі розуміють, що не всі можуть пояснити словами, але підсвідомо завжди відчувають нещирість. Крім того, вам не вдасться приховати запах тютюну.

Заборона №5. Не використовуйте лайливих слів

Пізнаючи цей світ, кожен дитина копіює дорослих, у тому числі повторює їх вираження. Якщо малюк хоча б раз почує від вас лайливе слово, він неодмінно запам’ятає його, а потім озвучить в самий невідповідний момент. Адже діти не відразу розуміють, що можна висловити вголос, а що — не можна. Якщо ви хочете, щоб мова дитини була грамотною, контролюйте те, що ви при ньому говорите. Постарайтеся максимально захистити його від ненормативної лексики.

Заборона №6. Не сваріться з чоловіком

У кожній родині бувають конфлікти і непорозуміння, а уникнути їх вдається лише одиницям. Однак усі батьки повинні засвоїти, що не можна з’ясовувати стосунки при дитині. На основі спостережень за дорослими у малюка формується модель поведінки з протилежною статтю. Крім того, батьки для дитини — самі близькі люди, які асоціюються в нього з безпекою та комфортом. Якщо вони починають сваритися, малюк лякається, адже в такому випадку починає руйнуватися його життєва стійкість.

Заборона №7. Не критикуйте близьких для дитини людей

У присутності маленької дитини дорослим людям важливо ретельно стежити за своїми розмовами. Діти все чудово чують, причому не тільки слова, але й інтонації. Однак малюк ще не здатний критично ставитися до нової інформації. Якщо він почує від мами щось негативне про тата, бабусі, виховательки дитячого саду або вчитель, його система довіри і безпеки буде порушена. Чим сильніше він любить цих людей, тим більшу травму ви завдасте йому своїми необережними висловлюваннями в їх адресу.