Чи потрібне спортивне харчування

Думки про резонність вживання спортивного харчування відрізняються до протилежності: одні вважають, що це просто трата грошей на «пустушку», інші вважають, що без спортпиту взагалі нічого не можна добитися в плані силового спорту. У цій статті опишемо реальну користь від атлетичних добавок і випадки, коли вони дійсно потрібні.

Спортивне харчування умовно можна розділити на дві великі категорії: базові добавки, які покликані частково замінити поживні речовини зі звичайного харчування, і спеціальні, які мають вузькоспрямовану дію для досягнення конкретних цілей.

Ні для кого не секрет, що спортсменам, особливо силовикам, необхідна більша кількість поживних речовин і калорій, ніж людям з малорухливим рівнем життя. Відповідно, після залучення в тренувальний процес людині потрібно просто більше їсти протягом дня. При цьому раціон може істотно змінитися: наприклад, набрати денну калорійність і кількість вуглеводів за допомогою гамбургерів, шаурми, солодощів або булочок – це не підходящий варіант. Їсти потрібно якісну їжу з певними обмеженнями: наприклад, відварна гречка, рис, інші крупи; м’ясо, приготоване за допомогою варіння, на пару або на грилі.

Не всім вдається споживати велику кількість такої їжі. Але організм вимагає своє і сигналізує про недоїдання втомою, млявістю, дратівливістю і небажанням тренуватися. Тому для заповнення якісних білків і вуглеводів рекомендується приймати протеїн і гейнер. Перший – це концентрований білковий порошок різного ступеня очищення, а другий – білково-вуглеводна суміш з переважанням вуглеводів. Однак якщо вам легко вдається отримувати свою денну норму цих речовин зі звичайної їжі, то немає потреби купувати протеїн або гейнер.

З другою категорією все ще простіше. Спеціальні добавки найчастіше мають чітко визначену конкретну дію: наприклад, креатин підвищує м’язову витривалість, аргінін сприяє пампінговому ефекту, карнітин стимулює жироспалювання під час фізичних навантажень. Тобто є сенс їх вживати, коли ваша мета безумовно збігається з їх дією. Приймаються вони періодами, від декількох тижнів до декількох місяців.

Головне – пам’ятати, що будь-який результат залежить в першу чергу від регулярних грамотних тренувань повноцінного відновлення і правильного харчування. А спортивні добавки – тільки додаток, що трохи прискорює прогрес.

Успіхів у спорті, шановні чаитачі!

Джерело: http://ecologsnote.ru/raznoe/obzor-bcaa-glutamine-fitmax.html