Донедавна Україна застосовувала традиційну систему тендерів, що мала вагомі недоліки та була застарілою. Головною проблемою системи закупівель були закритість процедури та високі корупційні ризики, які було неможливо контролювати. Зі створенням публічної системи державних закупівель Прозорро тендерні відносини між державними органами влади та бізнесом отримали системний та прозорий характер. Відтепер кожен має всі шанси на перемогу, беручи участь у закупівлях через акредитовані платформи, а будь-який громадянин країни може перевірити законодавчу відповідність виконавців та об’єктивність визначення переможця.
Система Прозорро має важливі переваги порівняно з минулим алгоритмом процесу закупівель. Відповідно до закону України «Про публічні закупівлі» сьогодні всі тендери, де бере участь влада, повинні відбуватися через електронну систему. Завдяки системі Prozorro етапи визначення переможця стали стандартизованими, а укладання договорів максимально прозорими. Окрім того, система дозволила вивести конкуренцію на новий рівень через необмежений доступ до участі в торгах та допорогових закупівлях для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб.
Як працює система
Торги в системі «Прозорро» мають кілька регламентованих законодавством стадій.
-
Оголошення закупівельної процедури, що передбачає висвітлення інформації про предмет закупівлі, вимоги до постачальника товару або послуги й вимоги безпосередньо до об’єкта закупівельних відносин.
-
Проходження періоду уточнення – можливість дізнатися додаткові деталі закупівлі потенційними учасниками процесу.
-
Отримання пропозицій від постачальників послуги. При цьому імена компаній-учасників і вартість надання послуг залишаються засекреченими, що забезпечує чесну конкуренцію.
-
Проведення аукціону в разі подання пропозицій більше одного учасника.
-
Обрання переможця та офіційне підтвердження взаємодії шляхом підписання договору.
Контракт з компанією-переможцем підписується у разі, якщо учасник здатний виконати всі умови, зазначені в угоді. В іншому випадку переможцем оголошується наступна в рейтингу компанія.
Важливо, що вся інформація для участі в тендері як з боку замовника, так і учасників торгів може розміщуватися лише на тендерних акредитованих платформах, а не на офіційному сайті Прозорро. Вдалим вибором буде Українська універсальна біржа, що пропонує зручний інтерфейс і велику кількість корисної інформації про закупівельну процедуру. Інші особливості платформи – доступ до бази всіх актуальних закупівель, стабільність і надійність функціонування платформи, повна конфіденційність особистих даних користувачів, а також якісна технічна підтримка: консультанти Української універсальної біржі допоможуть легко вирішити будь-які питання учасників, дозволяючи уникнути непорозумінь і помилок.