Використання біржових торгів для доступного придбання пиломатеріалів

Використання біржових торгів для доступного придбання пиломатеріалів

Надзвичайно ефективний та простий процес реалізації різних видів деревини почав відбуватися завдяки тому, що було впроваджено використання біржових прозорих механізмів. Це почало досить активно застосовуватися по різних містах України. Процес переведення торгівлі пиломатеріалами та деревиною безпосередньо на торгові біржі з ліцензією відбувся влітку 2022 року, що дало можливість позбавитися від використання різноманітних тіньових систем. Кожний учасник сучасного ринку бачить в такому нововведенні велику кількість переваг, так як це дає можливість робити торги повністю відкритими. Більш детально з реалізацією цього процесу можна ознайомитись за посиланням https://aweu.org.ua/general/derevoobrobnyky-kupuyut-pylomaterialy-v-cherkasah-na-birzhovyh-torgah/.

Особливості продажу та придбання деревини на електронних біржових торгах

На сучасному ринку всі зміни, які відбуваються сьогодні, проходили поступово. Починаючи з літа, на електронних біржових торгах почали активно займатися процесом продажу саме необробленої лісопродукції. Буквально через один рік на таких біржових торгах почали активно продавати таку продукцію, як пиломатеріали. З цього можна зробити висновок про те, що незалежно від того, якою є деревина, необробленою чи обробленою, процес її реалізації повинен відбуватися безпосередньо через біржові електронні торги, які мають ліцензію.

На сьогодні у кожної людини, яка бажає здійснити процес придбання пиломатеріалів, є можливість виконати таку дію завдяки використанню електронних аукціонів. Їх основна перевага полягає в тому, що саме тут пропонується досить великий асортимент, так як тут перед замовниками відкривається великий вибір матеріалів, які мають різну форму, види та породи. Крім того, у замовників є можливість придбати листяну або хвойну продукцію в залежності від власних потреб.

За рахунок впровадження електронних біржових торгів сучасний ринок деревини суттєво змінився. Якщо раніше процес продажу та придбання лісоматеріалів відбувався за максимально закритими процедурами, то на сьогоднішній день всі дії відбуваються в умовах, при яких зі сторони громадськості здійснюється максимально жорсткий контроль. Це призводить до того, що зі сторони учасників торгів не має можливості застосування різноманітних махінацій та тіньових схем.

Зі сторони лісових господарств та деревообробних підприємств було помічено основну перевагу використання електронних торгів, яка полягає в максимальній зручності. Тепер для того, щоб прийняти участь в аукціоні, у людини немає потреби покидати власний офіс або помешкання, так як всі дії відбуваються в режимі онлайн в електронному форматі. Це пов’язано із подачею цінової пропозиції та вибором конкретного лоту, який цікавить. Особливо цей формат є максимально актуальним та зручних на сьогодні, в особливості в умовах сучасного військового стану в Україні.